Blog

Is Our Home

2 June 2021

Hepimiz evlerimizde kalmaktan bunaldık. Kendimize türlü türlü işler ve projeler yaratarak vakit geçirdik. Kışın üzerimizi örten ölü toprağını kaldırıp, silkelenip yaz aylarının o güzel güneşli ve içimizi ısıtan dönemine girdik. Bu dönemdeki gri havalar ara ara yağmurlarla bütünleşip topraklarımıza bereket yağdırıyor. Fakat yağmurun ardından toprak kokusu ve hemen sonrasında gördüğümüz gökyüzünün o parlak mavi tonları hepimizin içindeki kelebekleri uyandırdı. Yaz, enerjimizi uyandırma zamanı. Evimizde yapacağımız küçük değişikliklerle yaşam alanımıza hayat veririz. Evimizi yaza hazırlayabileceğiniz birkaç öneride bulunmak isterim.

Doğayı evimize taşımak;

Pandemi hayatından en iyi öğretilerin başında doğanın kendini nasıl yenilediği görmek oldu. Doğanın insana ihtiyacı yok bizim doğaya ihtiyacımız var. Bitki ve çiçeklerin enerjisi evimizin ve yaşam alanımızın havasını değiştirir. Bize doğal hayata çağıran detaylarla evimizi süslemek kalır. Balkonumuzun, evimizin her yerini yeşillendirmek isteriz.

Evimizin oda renkleri ile oynayabiliriz. Beyaz, mavi ve turkuazın buluşması bizi hep ada hayatına götürür. Yaz denilince akla gelen Santorini ve Kos adaları gibi. Evinizin odalarını, bu ada konseptine uygun renklerde boyayıp koyacağınız aksesuarlarla ada hayatını evinize taşıyabilirsiniz.

Yapacağınız Bohem dokunuşlar ile makrome duvar süsleri, seramik parçalar ve etnik parçalar ile odanın ruhunu özgürleştirebilirsiniz